ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Vrachos - Vila Siragast
Vila Siragast

ВРАХОС БИЧ - Преубаво место помеѓу Парга и Превеза на брегот на Јонско море со тиркизно плаво море, 3 км долга песочна плажа, бујна вегетација и многу кафе – барови, ресторани и таверни што го чинат Врахос атрактивен за туристите.

ВИЛА СИРАГАСТ (прекрасна нова вила,втора година во употреба)на 30 - 40 м. од плажа, комфорни студиа: 1/2, 1/3 (за две возрасни и едно дете или три возрасни), и 1/2+2 студиа (за две возрасни и две деца), со поглед према море, добро опремени кујни, купатило, тв, комфорни тераси,WI-FI... Можност за користење 2 лежалки и чадор, како и 2 кафиња и 2 води (0.5л) за само 5 еур. И во ресторанот на вила Сирагаст гостит имаат попуст од 30% на сеКлимата е вклучена во цената. Цените се изразени во евра (61,8 ден.) за наем на студио за 8 ноќевања. 

 

 

Вила СИРАГАСТ

ПЕРИОД

Ноќ

     1/2

   1/3

    1/2+2

06.06-14.06

8

160

180

190

14.06-22.06

8

240

260

280

22.06-30.06

8

320

340

360

30.06-08.07

8

360

380

400

08.07-16.07

8

390

410

430

16.07-24.07

8

420

440

460

24.07-01.08

8

440

460

480

01.08-09.08

8

440

460

480

09.08-17.08

8

440

460

480

17.08-25.08

8

440

460

480

25.08-02.09

8

360

380

390

02.09-10.09

8

260

280

290

10.09-18.09

8

190

210

220

18.09-26.09

8

140

160

180

 

Доплата за туристичка такса 0.5 еур по соба по ден (се плаќа во агенција).

Автобуски превоз: Во 05:00 од Прилеп – Врахос, 14.00 Врахос - Прилеп. 

Цена за превоз: 1980 ден - повратнен билет. Деца до 14 г.=1200 денари.

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување - без франшиза до 65 год. - 200 ден, од 65 до 70 год. - 400 ден. Деца до 14 год. - 150 ден.

Менување на чаршави во собите е на секои 4 дена.

Агенцијата организатор не може да ја гарантира брзината ниту достапноста на интернетот во објектите каде што е наведен интернетот  како бесплатна услуга.

За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти.

Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето во 13:00 ч. по локално време.