ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Vrasna & Stavros & Asprovalta - Vila Aleksandra - Nea Vrasna
Vila Aleksandra - Nea Vrasna

20% ПОПУСТ ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 15.01.2020

10% ПОПУСТ ЗА 40% АВАНС СО РЕЗЕРВАЦИЈА И ДОПЛАТА ДО 01.05.2020

Оддалечена околу 70 m од плажа, a од Аспровалта околу 300 m. Изградена пред неколку години, се издвојува по својата локација, комфорни и убаво уредени студија и апартмани, со двор и туш. Паркирањето е дозволено пред куќата.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 10 НОЌЕВАЊА

Тип на сместување

23.05.-
02.06.

02.06.-
12.06.

12.06.-
22.06.

22.06.-
02.07.

02.07.-
12.07.

12.07.-
22.07.

22.07.-
01. 08.

01.08.-
11.08.

11.08.-
21.08.

21.08.-
31.08.

31.08.-
10.09.

10.09.-
20.09.

20.09.-
30.09.

1/2 studio

125

195

295

395

455

495

535

535

535

415

295

195

125

1/3 studio

135

215

325

425

485

525

565

565

565

445

325

215

135

1/4 studio

145

235

355

455

515

555

595

595

595

475

355

235

145

1/4 apartman

175

275

415

565

655

725

765

765

765

635

445

335

175

1/5 apartman

195

295

445

595

685

755

795

795

795

665

475

355

195

Цената вклучува интернет. Климата се доплаќа 5 еур на ден

Две деца до 10 год можат да користат еден кревет. Дете до 3 год може да го дели креветот со родителите.

 

Тип на сместување:

1/3 studio– во една просторија брачен кревет, чајна кујна и еден единечен кревет.
1/4 studio- во една просторија чајна кујна со два брачни кревети.
1/5 apartman–во една просторија чајна кујна, брачен и еден единечен кревет, а во друга еден брачен кревет.
Во некои случаи можни се отстапувања од стандардните димензии на креветите.
GPS KOORDINATI: 40°42'40.7"N 23°42'09.6"E  

СОДРЖИНА НА КУЌАТА: WI-FI, двор, рецепција

СОДРЖИНА НА СТУДИЈАТА:  чајна кујна со садови и прибор, ел. шпорет,  фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, LCD TV, балкон

СОДРЖИНА НА АПАРТМАНИТЕ: чајна кујна со садови и прибор, ел. шпорет, фрижидер, гарнитура за седење на тераса, клима, купатило, LCD TV, балкон

 

Tаксата за престој во висина од 0,5 ЕУР на ден по сместувачка единица (студио/апартман/дуплекс) се плаќа на лице место (на денот на влез во објектот)!

За валидна резервација без попуст е потребна уплата од мин. 40% од вкупната сума, во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.