ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Хотели на закуп - Plaza 3* - Hanioti
Plaza 3* - Hanioti

 10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 20.02.2020       

НА ПЛАЖА – ПОГЛЕД НА МОРЕ

Ханиоти е едно од најпопуларните туристички места на првиот крак Касандра.Убава пешачка патека покрај плажа,многу детски занимливости,ресторани,маркети,ноќни клубови.

Хотелот ПЛАЗА***  е реновиран и  лоциран на само неколку чекори до плажа.Убаво опремени 1/2 соби во кои има два поединечни кревети или еден дупол кревет во кои може да се додаде baby cot за дете до 6 години и 1/3 соби со три поединечни кревети ,собите  се со директен  и дел со страничен поглед на море.

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05; 07.06; 14.06; 30.08; 06.09; 13.09;20.09) ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА * ВО ТАБЕЛАТА СЕ  ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА:
7  ПОЛУПАНСИОНИ –ДОРУЧЕК  И ВЕЧЕРА(ШВЕДСКА МАСА) И АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ
- за патување со сопствен превоз за пакет аранжманите се одбива 10€ по лице

1 дете до 06 години – БЕСПЛАТНО во  1/2 соба
1 дете до 14 години  и 2 дете до 06 години  БЕСПЛАТНО во 1/3 соба
3 возрасен во трокреветна соба БЕСПЛАТНО

КОРИСТЕЊЕТО НА КЛИМА УРЕДОТ,СЕФ, WI-FI - БЕСПЛАТНО

ДОРУЧЕК – 08:00 – 10:30 ЧАСОТ – ШВЕДСКА МАСА
 ВЕЧЕРА 18:00 – 21:00 ЧАСОТ  – ШВЕДСКА МАСА

 

 

Цени по лице за пакет аранжман

7HB(ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА)со превоз

 

Цени по лице за 7 HB (доручек и вечера) без превоз

Цени по лице за пакет аранжман

7HB(ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА)со превоз

ПЕРИОД

МАЈ

ЈУНИ

ЈУНИ

ЈУЛИ

АВГУСТ

 

АВГ.

СЕПТЕМВРИ

*17

*24

*31

*07

*14

21

28

05

12

19

26

02

09

16

23

*30

*06

*13

 

*20

7НОЌЕВАЊА(ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА)

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

 

7HB

Соба 1/2

бр.соба:101,103,

104,105

max.2 лица

 

99

 

139

 

149

 

189

 

229

 

259

 

289

 

299

 

309

 

309

 

309

 

309

 

309

 

289

 

239

 

219

 

209

 

169

 

159

Соба 1/2+1

бр.соба:102,106,

107,108

max.2лица+1дете до 6 год.

 

109

 

149

 

159

 

199

 

239

 

269

 

299

 

309

 

319

 

319

 

319

 

319

 

319

 

299

 

249

 

219

 

209

 

169

 

159

Соба 1/3 +1дете до 6 год.

Бр.соба:109,209

 

129

 

159

 

169

 

219

 

269

 

299

 

339

 

359

 

369

 

369

 

369

 

369

 

359

 

329

 

279

 

259

 

249

 

209

 

199

НАПОМЕНИ:

-ПРЕВОЗОТ ЗАСТАНУВА ДО НАЈБЛИСКАТА ЛОКАЦИЈА  ОД СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ КАДЕ Е ВОЗМОЖНО ДА ЗАСТАНЕ;
- ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА, А УПЛАТАТА Е ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ (1€=62 ден.);
- ЗА УПЛАТИ НА ДВА АРАНЖМАНИ 7+7 НОЌЕВАЊА ОДОБРУВАМЕ 10% ПОПУСТ НА ВТОРАТА СМЕНА;

- КОГА ИМА АКЦИСКИ ПОПУСТ ИЛИ КОГА ЕДНАТА СМЕНА Е СО ЗВЕЗДИЧКА НА ВТОРАТА СМЕНА НЕ СЕ ОДОБРУВА ДОПОЛНИТЕЛЕН ПОПУСТ;

-ПОПУСТИТЕ НE ВАЖАТ ЗА СМЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЗВЕЗДИЧКА* ;
- ЗА ВАЖЕЧКА РЕЗЕРВАЦИЈА СЕ СМЕТА  САМО СО УПЛАТА НА 30% ОД ЦЕЛОСНАТА ВРЕДНОСТ НА АРАНЖМАНОТ;

- ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА НА АРАНЖМАНОТ Е СЕДУМ ДЕНА ПРЕД ПОАЃАЊЕ;

- ВО СЛУЧАЈ НА ВЕЌЕ УПЛАТЕНИ АРАНЖМАНИ СО ПОПУСТИ И РАНИ ЗАПИШУВАЊА,СРЕДСТВАТА НЕ СЕ ВРАЌААТ ДОКОЛКУ ПАТНИКОТ СЕ ОТКАЖЕ ОД ПАТУВАЊЕТО, ИСКЛУЧОК СЕ ПРАВИ(ПОВРАТОК НА СРЕДСТВА)  САМО , ДОКОЛКУ  ГОСТИНОТ САМ СИ НАЈДЕ ЗАМЕНА ЗА ВЕКЕ РЕЗЕРВИРАНА СОБА ;

- ВО СЛУЧАЈ НА НАПРАВЕНА ПОГОЛЕМА ШТЕТА ВО, АПАРТМАНИТЕ ИЛИ  ДУПЛЕКСИТЕ , СОПСТВЕНИКОТ НА ВИЛАТА МОЖЕ ДА НАПЛАТИ НА ЛИЦЕ МСТО ЗА НАПРАВЕНАТА ШТЕТА;

-АГЕНЦИЈАТА НЕМА ОДГОВОРНОСТ ЗА КВАЛИТЕТОТ И БРЗИНАТА НА ИНТЕРНЕТ КОНЕКЦИЈАТА;

-ТУРИСТИЧКА ТАКСА СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА 0,5 € ОД НОЌ ОД СОБА ;
 СТУДИЈАТА ИМААТ: ПЕШКИРИ,САПУН И ШАМПОН ЗА КОСА,ТОАЛЕТНА ХАРТИЈА ;
 ОДРЖУВАЊЕТО НА ХИГИЕНАТА Е ДВА ПАТИ ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЗДРАВСТВЕНА ПРЕПОРАКА: 1,5  ЧАС ПОСЛЕ ЈАДЕЊЕ ДА НЕ СЕ ИНТЕНЗИВНО ПЛИВА  

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

35 € за возрасни – повратна карта;

25€ за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

 

 

ХОТЕЛ ПЛАЗА*** – ХАНИОТИ (ОПИС НА СТУДИЈА )

 1 кат
СОБА БР.101 (1/2) 2 ЛИЦА
Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со два поединечни кревети(кои можат да се спојат),плакар за алишта,сеф,клима уред,мини фрижидер,тв, купатило со вц.Има тераса со маса и столици со страничен поглед на море. Во студиото може да спие дете до 06 год. на исти кревет со родители.

СОБА  БР.102 (1/2) 2 ЛИЦА+1

Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со два поединечни кревети(кои можат да се спојат),плакар за алишта,сеф,клима уред,мини фрижидер,тв, купатило со вц.Има тераса со маса и столици со страничен поглед на море. Во студиото може да се додаде baby cot за дете до 6 години.

СОБА  БР.103 (1/2) 2 ЛИЦА

Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со два поединечни кревети(кои можат да се спојат),плакар за алишта,сеф,клима уред,мини фрижидер,тв, купатило со вц.Има тераса со маса и столици со страничен поглед на море. Во студиото може да спие дете до 06 год. на исти кревет со родители.

СОБА  БР.104 (1/2) 2 ЛИЦА

Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со дупол кревет,плакар за алишта,сеф,клима уред,мини фрижидер,тв, купатило со вц.Има две тераси со маса и столици со директен поглед на море. Во студиото може да спие дете до 06 год. на исти кревет со родители.
 

СОБА  БР.105 (1/2) 2 ЛИЦА

Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со два поединечни кревети(кои можат да се спојат),плакар за алишта,сеф,клима уред,мини фрижидер,тв, купатило со вц.Има тераса со маса и столици со директен поглед на море.Во студиото може да спие дете до 06 год. на исти кревет со родители.

СОБА  БР.106 (1/2) 2 ЛИЦА+1

Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со два поединечни кревети(кои можат да се спојат),плакар за алишта,сеф,клима уред,мини фрижидер,тв, купатило со вц.Има тераса со маса и столици со директен поглед на море. Во студиото може да се додаде baby cot за дете до 6 години.

СОБА  БР.107 (1/2) 2 ЛИЦА+1

Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со два поединечни кревети(кои можат да се спојат),плакар за алишта,сеф,клима уред,мини фрижидер,тв ,купатило со вц.Има тераса со маса и столици со директен поглед на море. Во студиото може да се додаде baby cot за дете до 6 години.

 

СОБА  БР.108 (1/2) 2 ЛИЦА+1

Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со два поединечни кревети(кои можат да се спојат),плакар за алишта,сеф,клима уред,мини фрижидер,тв ,купатило со вц.Има тераса со маса и столици со директен поглед на море. Во студиото може да се додаде baby cot за дете до 6 години.

СОБА  БР.109 (1/3) 3 ЛИЦА+1

Студиото се наоѓа на први кат.
Располага со три поединечни кревети(кои можат да се спојат),плакар за алишта,сеф,клима уред,мини фрижидер,тв ,купатило со вц.Има тераса со маса и столици со директен поглед на море. Во студиото може да спие дете до 06 год. на исти кревет со родители.

2 кат

СОБА  БР.209 (1/3) 3 ЛИЦА+1

Студиото се наоѓа на втори кат.
Располага со три поединечни кревети(кои можат да се спојат),плакар за алишта,сеф,клима уред,мини фрижидер,тв ,купатило со вц.Има тераса со маса и столици со директен поглед на море.