ЛЕТО 2020 - ГРЦИЈА
Athorama 3* - Nea Roda / Ouranopolis - Промо ценовник до 31.12

Цените се важечки за резервации направени до 31.12.19
Цените се дадени со вклучен попуст за рани резервации

Минимум Престој

 3

 3

 3

Вид на сместување

Услуга

Структура

20.05.20-14.07.20

15.07.20-30.08.20

31.08.20-01.10.20

Double Deluxe  - Sea View

HB

2Ad

80.3

90.2

80.3

Double Deluxe  - Sea View

HB

2Ad+1ad

108.9

122.1

108.9

Double Deluxe  - Sea View

HB

2Ad+1ch(0-5)

80.3

90.2

80.3

Double Deluxe  - Sea View

HB

2Ad+1ch(6-11)

100.1

113.3

100.1

Suite - Sea View

HB

2Ad

121

146.3

121

Suite - Sea View

HB

2Ad+1ad

121

146.3

121

Suite - Sea View

HB

2Ad+2ad

121

146.3

121

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad

66

80.3

66

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ad

89.1

108.9

89.1

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(0-5)

89.1

108.9

89.1

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ad+1ch(6 - 11)

105.6

128.7

105.6

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(0-5)

66

80.3

66

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+1ch(6-11)

82.5

100.1

82.5

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+2ad

112.2

136.4

112.2

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+2ch(0-5)

82.5

100.1

82.5

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+2ch(0-5)(6-11)

82.5

100.1

82.5

Double Room - Side Sea View

HB

2Ad+2ch(6-11)

99

121

99

Цените се дадени по соба на ноќ, изразени во евра

Услови за плаќање:

 • Резервации со специјални понуди - уплата 100% до 5 работни денови после датумот на креирање на резервацијата;
 • Early Booking резервации - уплата 50% до 5 дена по завршувањето на Early Booking понудата (пример ако понудата е за резервации направени до 31.01 - уплата 50% до 05.02) остатокот се доплаќа до 21 ден пред пристигнување;
 • За резервации со помалку од 21 ден разлика помеѓу денот на креирање и денот на пристигнување потребна е уплата 100% до 24 часа после потврда;
 • За резервации со ист датум на креирање и датум на пристигнување (од денес) или наредниот ден (од утре) потребна е уплата 100% до 2 часа после потврда.

*Валидно за хотелите на барање - освен ако не се наведени различни услови за плаќање.

Изнoсот на таксите е следен:

 • 5* хотели: 4 € по соба на ноќ;
 • 4* хотели: 3 € по соба на ноќ;
 • 3* хотели: 1.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2* хотели: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 1 & 2 key апартмани: 0.25 € по соба на ноќ;
 • 3 key апартмани: 0.5 € по соба на ноќ;
 • 4 key апартмани: 1 € по соба на ноќ;

Важно:

Хотелите го задржуваат правото да не ги сместат гостите кои нема да ја платат оваа такса.

Забелешка:

Хотелските соби може да варираат во големина и дизајн, па сместувањето во собите од сликите не е загарантирано. Хотелите имаат право да ја променат својата политика на обезбедените услуги (за дополнителни трошоци / бесплатно). Искрено се извинуваме за какви било несогласувања.